صفحه اصلیجستجو در مطالبایستگاه آگهی هاورود و درج آگهیدرج بنر تبلیغاتیمجله اینترنتی فروشگاه دریکسازبازاریابی و کسب درآمدثبت محصول و فروشبک لینک دهی رایگانتماس با ماگروه یاب و لینکیاب

 

زندگی نامه ها: ترزا مری می (1956-) 10973ترزا مری می (Theresa May) در اول اکتبر ۱۹۵۶ به دنیا آمد. او در منطقه ایست بورن متولد شد و در کالج سنت هوف آکسفورد در رشته جغرافی تحصیل کرد.

ترزا می برای نخستین بار در سال 1997 به عضویت در پارلمان بریتانیا انتخاب  و در سال 2002 به عنوان رئیس حزب محافظه کار منصوب شد.

او در کابینه سایه ویلیام هیگ، یین دانکن اسمیت و مایکل هوارد و دیوید کامرون در مناصب مختلفی از جمله وزیر سایه کار و بازنشستگی و رهبر در سایه مجلس عوام فعالیت کرده است.

ترزا می دختر "زیدی مری" و هوبرت برایزر و پدرش از روحانیون کلیسای انگلیس بوده است.  او از سال 1977 تا 1983 در بانک مرکزی انگلیس مشغول به کار بود و از 1985 تا 1997 نیز در انجمن خدمات تسویه پرداخت‌ها فعالیت کرد. وی پس از تلاش ناموفق برای پیروزی در انتخابات مجلس عوام در سال های 1992 و 1994، در انتخابات سراسری 1997 توانست از منطقه مایدن هد وارد مجلس عوام شود.

ترزا می با ورود به پارلمان یکی از اعضای تیم مخالف ویلیام هیگ شد. وی در سال 1997 برای نخستین بار وارد کابینه سایه شد و د ر سال 1999 به عنوان وزیر سایه آموزش و اشتغال مشغول به کار شد. در انتخابات 2001 "یین دانکن اسمیت" رهبر حزب محافظه کار او را در کابینه سایه حفظ کرد.

او در جولای 2002 به عنوان نخستین رهبر زن حزب محافظه کار انتخاب شد. وی در سخنانی در کنفرانس حزب محافظه کار خواستار تغییرات اساسی در این حزب شد. در سال 2003 نیز به عنوان وزیر سایه حمل و نقل انتخاب شد.

در ژوئن 2004 ترزا می وزیر سایه فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا شد. در دسامبر 2005 میلادی دیوید کامرون وی را به عنوان رهبر سایه مجلس عوام انتخاب کرد. در ژانویه 2009 میلادی نیز ترزا می به عنوان وزیر سایه کار و بازنشستگی انتخاب شد.

6 می 2010 میلادی ترزا می بار دیگر به عنوان نماینده پارلمان از منطقه مایدن هد انتخاب شد و این بار 60 درصد کل آرا را کسب کرد. 12 می 2010 وی به عنوان کشور بریتانیا و وزیر زنان و برابری از سوی دیوید کامرون انتخاب شد.

در روز دوم ژوئن 2010 ترزا می به عنوان وزیر کشور بریتانیا با نخستین حادثه امنیتی مهم ملی روبرو شد. حادثه تیراندازی کومبریا. ترزا می نخستین سخنرانی مهم خود را پس از دیدار با خانواده های قربانیان در مجلس عوام ایراد کرد. وی در ژوئن 2010 میلادی ورود "ذاکر نیک" مسلمان هندی را به پادشاهی متحد ممنوع اعلام کرد.

در جولای 2010 میلادی ترزا می پیشنهاداتی را برای اصلاحات ساختاری در قانون امنیت و مقابله با تروریسم به مجلس عوام ارائه داد و در 9 دسامبر 2010 پس از خشونت در تظاهرات دانشجویان در لندن در اعتراض به افزایش هزینه‌های آموزش عالی، ترزا می از اقدامات پلیس در کنترل تظاهرات تشکر کرد.

26 جولای 2010 ترزا می بسته اصلاحات نیروی پلیس در انگلیس و ولز را به مجلس عوام ارسال کرد و آژانس ملی جرم در بریتانیا شکل گرفت. 11 ژوئن 2012 ترزا می محدودیت های جدیدی را به پارلمان اعلام کرد که علیه مهاجرت به صورت خانوادگی در بریتانیا اعمال شد.

با رسیدن دیوید کامرون به نخست وزیری بریتانیا در 2010، ترزا می به عنوان وزیر کشور و وزیر زنان و برابری‌ها مشغول به کار شد ولی در سال 2012 میلادی وزارت زنان و برابری را به ماریا میلر واگذار کرد.

 و بالاخره در جولاي 2015 دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از آغاز به کار ترزا می، نخست وزیر جدید این کشور خبر داد. این خبر تنها ساعاتی پس از آن منتشر شد که آندریا لدسام، یکی از دو نامزد رهبری حزب محافظه کار از ادامه این رقابت انصراف داد.

به این ترتیت ترزا می، وزیر کشور دوره زمامداري كامرون جانشین دیوید کامرون در مقام رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا شد.

تاریخ ثبت مقاله: 1395/4/22    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1395/4/22
منبع: http://deriksaz.com
بازديد: 398
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: m

 

امتیاز دهی

لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید:


نظرات شما

شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:

نام و نام خانوادگی:

متن تصویر مقابل

 


کلمات کلیدی: خبر ، اخبار ، اخبار روز ، خبرهای روز ، مطالب داغ ، داغ ترین مطالب روز ، مطالب جنجالی ، اخبار جنجالی ، روزنامه ها

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان   محبوب کن - فیس نماپرفروش ترین محصولات دانلودی

پرفروش ترین محصولات پستی

پربیننده ترین محصولات

جديدترين محصولات سایت

 

بهترين سايت درج اگهي رايگان ...

دانلود نمونه سوالات آيين نامه ...

Code Center